VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ

V úterý 19. prosince odpoledne se základní škola v Uherském Brodě – Újezdci zahalila do sváteční atmosféry. Konalo se zde tradiční Vánoční zpívání, při kterém se schází děti, učitelé a rodiče.

Žáci naší školy několik týdnů pečlivě připravují svá vystoupení. Jednotlivé třídy se pak společně se svými pedagogy představí s koledami nebo známými vánočními písněmi. O hudební doprovod se postarají učitelé, často i děti samotné. Stejně tomu bylo i letos. Ke zpěvu koled děti přidaly i hru na rolničky, triangl či kytary a flétnu. Vánoční zpívání jednotlivých tříd pak zakončil společný zpěv všech zúčastněných.

Součástí této akce bývá i jarmark dětských výrobků. Jedná se o drobné dekorativní předměty, které děti pod vedením svých učitelů a vychovatelek vyrábí s velkým zápalem a radostí. Děti se pak podílejí i na jejich prodeji. Každý, kdo na jarmark přijde, si vybere. Svícny, papírové hvězdy, andělé či sněhuláci potěší každého a často jsou malým vánočním dárkem pro ty nejbližší.

K dobré vánoční pohodě jistě přispěje sladký, voňavý punč pro děti,  rodiče i prarodiče.

Vánoční zpívání se v naší škole těší velké oblibě. Je to chvíle pohody a vánoční nálady, čas setkání a radosti. Všem, kteří letos přišli podpořit své děti, děkujeme a přejeme veselé Vánoce a šťastný Nový rok!

Iveta Baránková, asistentka pedagoga

Pod článkem naleznete odkaz na video galerii.


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube