Prohlášení o přístupnosti

Provozovatel prohlašuje, že webové stránky www.zsujezdec.cz jsou vytvořeny v souladu se zásadami přístupnosti podle Pravidel tvorby přístupného webu připravenými pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a vyhlášky č.64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

 

Obsahová stránka prezentace je vytvořena podle specifikace HTML5, vizuální úpravy prezentace pak s využitím CSS3. Stránky využívají také doplňky vytvořené v Java Scriptu, které ovládají některé interaktivní prvky. Jestliže nemá Uživatel ve svém prohlížeči Java Script povolen, nebude moci některé funkce webových stránek využít.

 

Web je responzivní a lze jej proto správně zobrazit na desktopech, laptopech i na mobilních zařízeních. Velikost písma je definována v relativních jednotkách a tudíž je ji možné upravit pomocí prohlížeče.

 

Na Stránkách jsou některé dokumenty publikovány ve formátu PDF, případně DOC(DOCX). Pro zobrazení PDF dokumentů nebo vyplnění PDF formulářů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc. – https://get.adobe.com/cz/reader/. Textové dokumenty DOC(DOCX) lze standardně otevřít pomocí aplikace Word placeného kancelářského balíku Microsoft Office. Pokud tento software Uživatel nemá k dispozici, může využít editor Writer, který je jako součást kancelářského balíku Libre Office zdarma ke stažení na na webu https://cs.libreoffice.org/download/download/.

Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube