Výstava korunovačních klenotů

Ve čtvrtek 16.11.2017 žáci 3. – 5. ročníku  navštívily výstavu korunovačních klenotů. Putovní výstava symbolů naší státnosti tentokrát zavítala do zlínského zámku.  Děti si zblízka prohlédly nejen královskou korunu, žezlo, jablko a korunovační plášť, ale také kouzelný katův meč.  Hned v úvodu výstavy děti zaujala velká socha císaře a krále Karla IV. v nadživotní velikosti, zhotovená z polystyrenu.  Velká část výstavy byla věnována životním osudům právě tohoto krále.

Ve zbývajícím čase jsme navštívili ještě jednu velmi zajímavou výstavu – Orbis Pictus Play. Unikátní interaktivní objekty umožnily všem se dokonale „vyřádit“ a přitom se i mnoho nového dovědět – např. co dokáží čočky či zrcadla se světlem, jakým různým způsobem může vznikat zvuk či si třeba ověřit, jak dobře nám fungují naše smysly.

 

 

 

 


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube