VÝCHOVNÝ KONCERT

Ve středu 11.5.2022 naše škola po 9 hod osiřela. Všichni žáci 1.-5. ročníku odjeli do zlínského kongresového centra na výchovný koncert „Orchestr za mřížemi“. Pokud si někdo myslí, že šlo o mříže vězeňské, je na omylu. Slovácký komorní orchestr nás pozval na neobvyklou výpravu do ZOO. V jeho provedení „oživla“ zvířata ze slavného a humorně laděného Karnevalu zvířat od Camilla Saint-Saȅnse. Lev, kohout a slepice, antilopy, želvy, slon, klokani, akvárium, kukačka, labuť – to byla zvířata, která nám hudebníci představili hudbou, baletka zatančila krásný labutí tanec a my, posluchači se zapojili pohybem (hopsající klokani) a zvukem (kukání do rytmu hudby). Zároveň jsme byli svědky „krocení“ dvou nezbedných klavíristek, které cvičily stupnice, „chrastění kostí kostlivce“ (sólový part xylofonu z části nazvané Zkameněliny).

Koncert byl poutavý, poučný a podle ohlasů dětí i dospělých hlavně zábavný, takže si ho užili opravdu všichni.

Martina Jančová