UKLIĎME ČESKO – TĚŠOV I ÚJEZDEC

Ukliďme Česko je celorepubliková dobrovolnická úklidová akce, jejímž cílem je uklidit nepořádek po celé České republice. Naše škola se do této akce zapojuje už několik let. Letos se úklidu ujala celá naše škola, tedy 103 dětí se svými učiteli a rodiči z rodičovského klubu eRKo. Naším cílem bylo uklidit v okolí naší obce – Újezdce a Těšova. Uklidili jsme všechny cyklostezky: Na Uherský Brod, na Šumice i na Polichno. Dále střed obce a okolí řeky Olšavy. Nasbírali jsme mnoho kilogramů odpadu. Větší kusy např. vyhozenou starou matraci jsme nafotili a zaznačili do mapy pro odvezení.

Děti uklízely ochotně a myslím, že nyní si velice rozmyslí, než vyhodí nějaký nepořádek jinam než do odpadkového koše. Teď už zbývá, aby si tento postoj osvojili i ostatní lidé a příště už nebude co uklízet :-).

 


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube