TŘEŤÁCI ZKOUMAJÍ LIDSKÉ TĚLO

Co je to Achilovka, kde najdeš v těle hlemýždě, k čemu máme pupík, co dělá bránice? Na tyto otázky a spoustu dalších už dokáží odpovědět třeťáci.

Celý týden tělo sledujeme z venku i zevnitř, pročítáme encyklopedie, děláme pokusy.

V pondělí jsme se zaměřili na části těla – učili jsme se je pojmenovat česky i anglicky, učili jsme se je ukázat na vlastním těle. Naučili jsme se o těle písničku a k ní vymysleli tanec.

V úterý jsme si povídali o smyslech – vypočítali jsme si, jak veliké je oko, vyzkoušeli jsme číst Braillovo písmo, zjistili jsme, že bez slin necítíme chuť jídla, seznámili jsme se s novou chutí – UMAMI, po hmatu jsme rozeznávali geometrická tělesa.

Ve středu jsme se zmenšili díky speciální zmenšovací pilulce a vstoupili do lidského těla pozorovat orgány – v žaludku jsme rozmělňovali potravu, v játrech jsme ukládali živiny a vyháněli nečistoty, v tenkém střevě jsme třídili živiny a posílali jsme do celého těla, v tlustém střevě jsme tvořili hovínka a posílali ven z těla. V plících jsme roznášeli kyslík po těle a mozku jsme pomáhali řídit tělo a dávat celému tělu pokyny. Umíme si nahmatat pulzující srdce.

Ve čtvrtek jsme se zaměřili na kosti a svaly. Už víme k čemu máme kostru, víme, kde najdeme lopatku, pánev, klíční kost ad. Ke kostře neodmyslitelně patří správný postoj, ten jsme také trénovali. V poslední hodině jsme si povídali o úrazech kostí – kdo chtěl, nechal si zasádrovat prst opravdickou zdravotnickou sádrou. Byl to zajímavý pocit.

No a zítra, v pátek, nás čeká péče o tělo, zdravá výživa. Vše, co jsme se za celý týden dozvěděli si ještě pořádně zopakujeme a na závěr dne nás čeká soutěž RISKUJ. Na vítěze čeká sladká odměna.

 


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube