Třeťáci strávili Den Země v RPG Recycling

Mezinárodní den Země je svátek věnovaný Zemi, který se každý rok koná 22. dubna. Jeho vznik byl ovlivněn původními oslavami příchodu jara. V moderním pojetí jde však o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí.

Naši třeťáci se při této příležitosti vydali v pátek 28. dubna do areálu společnosti RPG Recycling, kde pro ně byl připravený bohatý program. Žáci plnili nejrůznější úkoly týkající se třídění a zpracování odpadu, prohlédli si zvířátka, která jsou běžně k vidění v Kovozoo ve Starém Městě, navštívili tvořivé dílny. A protože sluníčko na oslavu letos do Brodu z neznámých důvodů nedorazilo, byli jsme moc rádi, že nám cestu tam i zpět zpříjemnila jízda silničním vláčkem STEELINKA.


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube