PROJEKTOVÝ DEN – ŠKOLA – DÍLNA LIDSKOSTI

V rámci spolupráce při realizaci projektu „Škola – dílna lidskosti – ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a ZŠ Újezdec“  se naši prvňáci vydali na pozvání pana ředitele Mošťka navštívit Základní školu Pod Vinohrady. Zde si žáci a učitelé naší školy vyzkoušeli práci v odborných učebnách vybudovaných v rámci tohoto projektu.

Milá a vstřícná paní učitelka nám představila tři zbrusu nové učebny. První z nich slouží jako učebna polytechnické výchovy. Pro děti zde byly připraveny stavebnice Merkur, na kterých mohly ve skupinkách dát prostor své kreativitě. Druhá učebna je moderní kuchyň, ve které připravují kulinářské dobroty děti napříč všemi ročníky. Kuchyně je opravdu dobře vybavena – od rendlíků, vařeček až po mixery a sporáky. Ke kuchyni patří i prostorná jídelna, kde pak děti své připravené pokrmy mohou servírovat. Naši prvňáčci si zde vyrobily z hroznů a hrušek podzimní dobrotu – ježka, kterého si pak s sebou odnesli. Poslední navštívenou třídou byla učebna informačních technologií. Tady všemu vévodila velká interaktivní tabule, na které si děti v týmech zasoutěžily v obrázkovém pexesu. Nejvíce však děti ocenily tablety, na kterých si mohly vymalovat omalovánky s halloweenskou tematikou.

 

Dětem i dospělým se práce v nových učebnách velni líbila a děti zvědavě pokukovaly i po dalších prostorách školy. Seznámily se s příjemnou atmosférou školy, do které jednou bude většina z nich docházet.


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube