PROJEKTOVÝ DEN – INDIÁNI

V den předávání pololetního vysvědčení měli žáci speciální program na Domě dětí a mládeže Uherský Brod. Je to již tradicí, že poslední den před prázdninami navštívíme cizí kontinenty, bájné pohádkové země nebo doby dávno minulé. Letos byl tzv. Projektový den zaměřen na statečné indiány.

V úvodu nás indiáni rozdělili do šesti kmenů. Každý z malých indiánů si vyzkoušel postavit totem, vyrobit ozdobný náhrdelník či rozeznít pravé indiánské bubny. Jelikož divoký západ byl vždy krajinou nebezpečnou a plnou nástrah, kmeny musely prokázat své schopnosti a dovednosti na indiánské stezce. Stopování, hledání zlatého pokladu či překážková dráha nebyla pro malé indiány žádným oříškem. Ani střelba lukem na bizona nikoho nezaskočila, ale na oběd jsme si ho nakonec neopekli a raději počkali až do školní jídelny.

Před polednem jsme zaregistrovali kouřové signály z Újezdce. Vysvědčení je již připraveno k rozdání mezi malé dobrodruhy. Osedlali jsme proto nejrychlejší koně a vzhůru za jedničkami!


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube