PROJEKT ABECEDA PENĚZ

Naši čtvrťáci se letos zapojili do projektu zaměřeného na finanční gramotnost žáků Abeceda peněz. Akci zaštiťuje Česká spořitelna.
Třída vytvořila firmu, která se jmenuje Vitamíni, má svého ředitele a zástupce firmy, finančního ředitele. Úkolem firmy je vyrobit a prodat na jarmarku výrobky nebo služby a za získané peníze (zisk) se firma odmění dle domluvy.V září jsme byli na exkurzi v pobočce ČS v Uherském Brodě, kde naše firma získala půjčku, za kterou nakoupila materiál a vše potřebné na tvoření výrobků. Od začátku školního roku sbíráme, sušíme, malujeme, plníme, tvoříme, vážíme, abychom vám mohli naše výrobky nabídnout. Takže přijďte, jarmark bude brzy (viz pozvánka). Naše dobrůtky chutnáte a určitě i nakoupíte společně s dalšími pěknými či zdravými výrobky.

Moc se na vás těšíme.

Za firmu Vitamíni zve Martina Jančová