Návštěva policejní služebny

2016-10-20-policie

Ve čtvrtek 20. 10. školáci z druhého a třetího ročníku navštívili v rámci preventivních aktivit školy  služebnu Městské policie v Uherském Brodě.

Ve dveřích služebny nás přivítal usměvavý pan strážník, který nás uvedl na své pracoviště. Ukázal nám část své každodenní práce – pomocí kamer sleduje dění a dopravní situaci v Uherském Brodě. Kamerový systém je velmi moderní, některé kamery nám nabídly pohled až daleko za město. Dětem se nejvíc líbilo pozorovat drobné hemžení lidiček na nádraží, náměstí a v brodských uličkách.

Byli jsme i svědky hlášení nebezpečné situace ohrožující bezpečnost chodců ve městě. Děti přímo nadskočily, když se ozval pronikavý zvuk alarmu, který hlásil vniknutí zloděje. Naštěstí se jednalo o planý poplach.

V druhé části exkurze nám paní strážnice oprášila naše znalosti z dopravní výchovy a děti si nakonec mohly obléct neprůstřelnou vestu. Zjistili jsme, že nosit takovou vestu není vůbec lehké – je totiž velice těžká.


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube