Návštěva MUZEA J.A.KOMENSKÉHO

Víte, že Uherský Brod byl v dávných dobách královským městem? A  že  celé město bylo proti vpádu nepřátel obehnáno hradbami místy až 10 metrů vysokými? A jestlipak víte, odkud se vzala pověst o Černém Jankovi?  Třeťáci z naší školy už znají odpověď. Navštívili totiž ve čtvrtek Muzeum JAK v Uherském Brodě. Tam na ně čekalo povídání o historii našeho města. Děti shlédly spoustu zajímavých exponátů, psaly tajným písmem a dokonce viděly pravý nefalšovaný zlatý poklad !

Celou výstavou děti provedl pan Provodovský, který velice poutavě vyprávěl a ochotně odpovídal na všechny všetečné otázky. Dětem se putování historií líbilo a určitě se do muzea na nějakou zajímavou výstavu  zase vypravíme. Zapsala Iveta Baránková