Návštěva Ekofarmy Javorník

Kde se vlastně bere mléko a sýr? Co to je ekofarma a bio výrobek? Nejen tyto otázky byly zodpovězeny žákům ZŠ Újezdec na návštěvě Ekofarmy Javorník, která škole dodává své výborné mléčné výrobky v rámci projektu Mléko do škol.

Komentovaná prohlídka farmy začala od hlavní budovy přes nakouknutí do výroby, ukázku zemědělské techniky, zastávku u kraviček a ochutnávku samotných produktů.

Děti díky této exkurzi získaly povědomí o možnosti šetrného přístupu k zemědělství a důležitosti BIO výrobků pro naše pevné zdraví. A v tomto případě se dalo zcela jistě říci, že co je zdravé, to může být i velmi chutné. Chuťové pohárky plesaly blahem hlavně nad ochuceným a jogurtovým mlékem, bylinkovým sýrem a sýrem s bílou plísní. BIO mléko má přirozeně vyšší obsah určitých živin než mléko z běžných chovů, proto jsme byli stále plni elánu a neutuchající energie získat další vědomosti. Zážitek z přímého kontaktu se zvířaty nás k tomu propojil více s přírodou a životem kolem nás. A co může být hezčím zážitkem, než pohladit si krásné zdravé telátko, které je skutečně krmeno mlékem od své maminky a pase se na rozlehlých kopcích a loukách Bílých Karpat.

Kromě příjemné prohlídky farmy jsme v nedávné době mohli vidět též zpracování skla ve sklárně či ukázku prostor a povídání z prostředí veterinární ordinace. V tom našem Újezdci se totiž nikdy nenudíme! 🙂


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube