KOUZELNÝ DEN 4.B

Čtvrtek 22. června byl pro děti ze 4.B. kouzelný. A to doslova. Hned ráno jsme se vydali do kouzelné Zahrady. Toto představení, které je dílem ZUŠ Uherský Brod, v sobě spojilo všechny obory – hudební, výtvarný, taneční i dramatický. Všichni jsme s napětím sledovali dobrodružství čtyř dětí, jednoho nevrlého kocoura a velké spousty dalších obyvatel krásné tajemné zahrady.

Pak jsme se jako kouzlem přenesli do středověku – v galerii Panského domu probíhá výstava s názvem Expedice středověk. Pro malé, ale i velké jsou zde k dispozici repliky dobového nářadí a náčiní, hudebních nástrojů a her, pomůcek útrpného práva a mnohé další. Na kluky čekala kolekce zbroje a zbraní, ale také maketa koně k vyzkoušení role válečného jezdce či husitská vozová hradba. Děvčata zase obdivovala krásné šaty jako pro princezny. Zjistili jsme, jak náročné je psát brkem nebo razit mince. Výstava potrvá do 25. června a určitě stojí za zhlédnutí.

I díky krásnému počasí a dobré náladě se naší třídě vydařil den jako kouzelný 😊.

Iveta Baránková


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube