Hrajeme si na stavitele

V pondělí 27. února se prvňáci zúčastnili programu Hrajeme si na stavitele. Akce se konala v prostorách naši mateřské školy společně s předškoláky. Děti se seznámily s pojmy kartograf, kartografická mapa, plán města, povídaly si, co vše se nachází v naší obci a blízkém  městě (ulice, domy, různé úřady, podniky, školy). Rozděleni ve skupinách pak prohlížely mapy, hledaly a nacházely daná místa.

Další část již byla ryze praktická. Děti se pustily do stavby města. Nejdříve z dílků puzzle poskládaly ulice, pak z dílů lega stavěly poštu, hasičskou zbrojnici, benzínovou stanici, poštu, plavecký bazén, kostel, obchodní dům, atd. a umístily stavby do ulic města.

Nakonec do předtištěných papírových plánů stavby zakreslily. Děti pracovaly velmi zapáleně a svědomitě a pěkně spolupracovaly. A protože se staly účastníky Malé technické univerzity, dostal každý na závěr diplom Malého stavitele.

Program se dětem velmi líbil a tak budeme v naší „výuce“ na Malé technické univerzitě pokračovat v dubnu dalším programem.


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube