EXKURZE VE STOLAŘSTVÍ U ŠOBÁŇŮ

Čtvrťáci se opět vydali nasbírat nové praktické zkušenosti, tentokrát do stolařství k Šobáňům.

Pan Šobáň nás přivítal před dílnou, řekl pár základních informací, třeba jaký je rozdíl mezi stolařstvím a truhlářstvím a vydali jsme se na prohlídku dílny. V dílně jsme viděli různé stroje, které nám pan Šobáň a jeho kolegové popsali a také nám názorně předvedli, jak vypadá výroba poličky. Žáci měli spoustu dotazů na které nám všichni řemeslníci ochotně odpovídali. Také jsme dostali dárek – krásné dřevěné koníky, které si sami dotvoříme, podle svých představ v pracovních činnostech. Nakonec jsme nakrmili Matějovy slepice, pohráli si na hřišti a vydali se zpět do školy. Tato prohlídka byla velmi zajímavá a kdo ví, kolik nadějných stolařů bude z našich čtvrťáků.


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube