ASTRID LINDGRENOVÁ V PROGRAMU KNIHOVNY

Třetí třída se pustila do společné četby Dětí z Bullerbynu. Kniha děti natolik zaujala, že se některé z nich rozhodly pátrat dále.

Podle svého zájmu si vytvořily skupinky a na závěr svého průzkumu prezentovaly své referáty o samotné autorce nebo o Švédsku.

Doma děti pátraly po dalších knihách této autorky, takže se nám ve škole sešly knihy jako: Pippi Dlouhá punčocha, Ronja, dcera loupežníka i Lotta z Rošťácké uličky.

Pippi jsme nedávno shlédli jako divadelní představení ve Zlíně a pro porovnání jsme si přečetli i jednu kapitolu z knížky- Pippi jde do školy.

V pátek 26.5. jsme se vydali do knihovny, kde na nás čekal program o Astrid Lindgrenové a jejích knížkách. Své znalosti děti potvrdily v závěrečných hádankách a tajence.

Paní knihovnice Alena Šašinková nám jako obvykle přichystala výběr knížek -tentokrát to byly příběhy dětí, do kterých jsme se měli šanci začíst v tiché části programu. Většina dětí si z nabídky vybrala a knížku si vypůjčila. Za takovou přečtenou doporučenou knížku je totiž hned pět bodů do naší celoroční soutěže.