Velké pirátské dobrodružství

“Vzhůru na palubu, kamarádi“, hlásí kapitánka své újezdecké posádce. Ta právě vyplouvá na své lodi pod vlajkou dobré nálady na širé moře. Příslibem této výpravy je prožití velkého dobrodružství. A i když jsme vypluli jen ve své fantazii, nakonec jsme se potkali i s piráty. Ti náhle obsadili naši loď od přídě až po záď a nehodlali ji jen tak opustit. Vypadalo to s námi velmi zle!

Situace se otočila až při průjezdu Mysem dobré naděje. Právě tehdy jsme předvedli svým věznitelům jejich portréty, které jsme v průběhu naší krátké společné plavby namalovali. Nutno podotknout, že se vskutku vydařily. Ze strašlivých pirátů byli rázem úplní beránci. Uloupenou truhlici s pokladem nám s radostí darovali, popřáli šťastnou plavbu a byli ti tam. Nám zůstaly jejich tváře zachyceny na výkresech a tři poutavé pirátské příběhy, které na našem korábu jménem Fantazie vymyslely samy děti.

A jeden z našich neuvěřitelných příběhů končil právě takto: „Zazvonil zvonec a pirátům je konec!


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube