UKLIĎME ČESKO

Žáci ze školní družiny v Újezdci navázali na World CleanUp Day (Světový úklidový den), který se koná již čtvrtým rokem ve více než 150 zemích na všech kontinentech a zapojí se do něj přes 11 milionů lidí.

Dobrovolníci ze 2. a 3.třídy napjali svaly, nasadili ochranné rukavice, nachystali obří pytle, změnili se na úklidové válečníky a vydali se do boje proti špíně. A že to byl boj proti silnému, neodbytnému a dobře vyzbrojenému nepříteli. Brnění měl z plechovek, kopí z petlahví, pevný štít ze skla a oděv ze sáčků plastových. Náš odpadkový strašák ale nakonec neměl takovou výdrž, jak se zprvu zdálo. Dělal na nás ramena, avšak jeho vláda nad místními keři netrvala dlouho. Nejspíš to bude špatnou životosprávou, jelikož v jeho doupěti byla samá láhev od alkoholu, špačky z cigaret a obaly ze sladkých limonád.

Odpadkové tělo zdejšího Smetipána jsme sesbírali do velkého pytle. Vážil okolo 15ti kilogramů a k popelnici ho museli táhnout dva nejsilnější rytíři z celé naší party. Budeme doufat, že jeho místo na pomyslném trůnu z odpadků bude ještě dlouho prázdné a čisté.


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube