SRDCE ZA SRDCE

Jak kdysi řekl bajkař Ezop, ani ten nejmenší projev laskavosti není nikdy zbytečný. A v naší družině se laskavosti k jiným lidem učíme nejen mezi sebou, ale také se již čtvrtým rokem zapojujeme do Světového dne laskavosti, který připadá na 13. listopad. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je stát se v tento den Laskavcem – člověkem, který nezištně koná dobré skutky pro své okolí. A může k tomu stačit jen málo. Třeba to, co hravě dokáže i malé dítě. My jsme se letos rozhodli svými srdíčky z perníku ocenit práci zdravotníků a pečovatelů z brodské Léčebny následné péče a mobilního hospicu PAHOP. Jejich práce je velmi fyzicky i psychicky náročná a vyžaduje velkou trpělivost a empatii ke starému člověku. Naše perníková srdíčka byla jen malým symbolickým poděkováním za jejich „velká srdce“.


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube