Soutěž o nejlepší FIT pomazánku

2016-10-15-fitpomazanka

„Ve zdravém těle, zdravý duch“ – tak to ví každá správná holka i kluk! A v naší újezdecké školní družině to teď platí dvojnásobně. Rozhodli jsme se totiž zapojit do soutěže o nejlepší FIT pomazánku, kterou vyhlásila pro školy v rámci projektu Fitkonto společnost Laktea,o.p.s.

Hlavním úkolem bylo vymyslet a připravit pomazánku, která bude nejenom výborně chutnat, ale hlavně bude zdravá a plná vitamínů. A některé recepty našich kuchtíků stály opravdu za to! Gastronomickou fantazii a odvahu experimentovat by jim záviděl i sám šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Vyrobené pomazánky musely soutěžní týmy i nápaditě pojmenovat. Hitovkou se stala pomazánka z bílých fazolí servírovaná pod názvem Vítr z hor. Chilli pomazánka se sýrem a česnekem, tak ta by probudila k životu i mrtvého. Pomazánku z červené řepy či pomazánku Mrkvičku bychom mohli zase směle doporučit Pepku námořníkovi místo zdravoučkého špenátu.

Naši kuchtíci ochutnali také pomazánky svých soupeřů, ale hlavními porotci se staly paní učitelky a naše paní uklízečka Martička. A po konzumaci našich zdravých pomazánek, tak to vám byly výkony! Paní učitelky opravily sešity dvakrát rychleji než normálně a paní uklízečka? Tak ta jela jak o závod! A našim kuchtíkům, těm to zase výborně myslelo. Díky tomu vznikly také dvě kulinářské básničky:

 

Mrkvička

Pomazánka Mrkvička
to je prostě jednička!
Je z ní chytrá hlavička
i hloupého Pepíčka.
Proto si ji udělejte,
výbornou chuť ochutnejte.
A mějte se krásně
a skládejte básně.
To vám přejí dětičky
z újezdecké školičky!

 

Proteinová aneb Pomazánka budoucnosti

Ve zdravém těle zdravý duch
ta naše pomazánka, tak ta je z much!
Proteiny dneska letí,
tak to valme do všech dětí.
Cvrček, saranče a šváb
jen si račte hezky dát!

 


Sledujte nás na Facebooku Naše videa na YouTube