Den bez aut

Již čtrnáctý ročník Dne bez aut v rámci Evropského týdne mobility uspořádalo město Uherský Brod, tentokrát v parku u muzea JAK. Výletu se účastnili žáci 2. a 3.třídy z naší školní družinky.

Cestu do Brodu nám zkrátil ekologický elektrobus, který nás dovezl svou tichou jízdou až k místu konání. Pan řidič trpělivě odpovídal na zvídavé otázky našich žáků, kteří se chtěli o tomto dopravním prostředku dozvědět co nejvíce. V parku nás již čekalo mnoho atrakcí jako “Slackline”, orientační běh, slepecká trasa, cyklohlídka, elektrokoloběžka, dopravní výchova a anketa “Proč se necháváš vozit autem?”

Odměnou za splnění trakcí bylo reflexní světýlko na batůžek či kolo, díky kterému naše cesta do školy bude zase o něco bezpečnější.