onas-titulni-img

Škola v Uherském Brodě – Újezdci byla vybudována pro děti z místních částí Uherského Brodu – Újezdce a Těšova. Je umístěna na krásném slunném místě stranou od silniční komunikace a přesto dobře dostupná. Jedná se o neúplnou základní školu s pěti ročníky, školní družinou a školní jídelnou. V roce 2014 došlo ke sloučení základní školy s místní mateřskou školou.

Ke škole náleží rozlehlá travnatá plocha s dětským hřištěm a nové víceúčelové sportoviště, které je dětmi i učiteli hojně využíváno k relaxaci v době přestávek a ke sportovním aktivitám v rámci tělesné výchovy i mimo tělesnou výchovu. Hřiště má rozměr hrací plochy 25×34 m a má tartanový povrch s lajnováním pro tenis, volejbal, malou kopanou, floorbal a nohejbal.Na hřiště dohlíží správce, aby tento prostor kromě školy mohl sloužit i široké veřejnosti.

V budově školy se nachází funkční pobočka Městské knihovny, kde je možnost se domluvit na pravidelnou logopedickou péči s kvalifikovanou pracovnicí a také návštěva knihovny s prohlídkou a půjčením knih.