Ukliďme Česko

Žáci ze školní družiny ZŠ Uherský Brod – Újezdec se zapojili do celorepublikové akce s názvem Ukliďme Česko. Cílem akce je podpořit environmentální výuku školy, probudit v dětech zájem o přírodu, recyklaci a udržitelnost čistoty krajiny kolem nás. Letos jsme si k úklidu vyhlédli zaneřáděné prostory louky kousek za naší školou.

Dne 11.dubna jsme se neohroženě vrhli na nelítostný boj proti odpadu. Při úklidu jsme zdolali mnohé zákeřné překážky jako rozrostlé trnité keře, nelibou vůni pohozených odpadků či “Taxisův” příkop. Cesta k čistotě byla nelehká, však docílili jsme dvou plně naložených pytlů. Nejhojněji se na louce vyskytovala Petlahev obecná a dokonce bylo k vidění i hejno Plenkovců hnědých. Doufejme, že nám čistá a uklizená louka chvíli vydrží a lidé svůj odpad začnou opět vyhazovat tam kam patří!